Kealakehe/Konawaena Big Island Relay Meet                   
                       Julian Yates Field   - 4/12/2014                        
                                Kealakekua, HI                                 
                                    Results                                    
 
Girls 1600 Meter Run Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Crystal Baysa             JR Kamehameha                      6:10.78    2.50
  2 Kahala Huddleston         SO Kamehameha                      6:11.02    2.50
  3 Cezanne Guidry            JR Kealakehe                       6:11.34    2   
  4 Madelyn Mumbert           JR Kealakehe                       6:14.36    2   
  5 Maria Fratinardo          SO Kamehameha                      6:22.76    2.50
  6 Kaley Bannister           SR Kamehameha                      6:23.01    2.50
  7 Riley Arroyo              SO Kealakehe                       6:24.33    2   
  8 Tia Nelson                SR Kealakehe                       6:47.15    2   
 
Girls 300 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mikela Cabel              SR Kamehameha                        48.92   1   2.50
  2 Casey Poe                 SR Kamehameha                        51.79   1   2.50
  3 Ella Kotner               11 Hawaii Prep                       52.67   1   1.50
  4 Layn Glenn                SO Kamehameha                        54.09   1   2.50
  5 Leila Lawson              JR Kealakehe                         54.17   2   2   
  6 Lokelani Ching            10 Hawaii Prep                       54.76   1   1.50
  7 Olivia Hettel-Hori        SO Kealakehe                         54.91   2   2   
  8 Rianna Yoneda             SO Keaau                             55.10   2   1   
  9 Taru Aitola               11 Hawaii Prep                       55.43   1   1.50
 10 Leilani Howard            SR Kealakehe                         56.80   2   2   
 11 Tia Nelson                SR Kealakehe                         58.61   2   2   
 12 Sophia Chun               FR Kamehameha                        58.71   1   2.50
 13 Chayna Yoshida            FR Keaau                           1:02.63   2   1   
 14 Muriel Assi               JR Keaau                           1:02.74   2   1   
 15 Tola Mahoney               9 Hawaii Prep                     1:03.85   1   1.50
 16 Ana Kailimai               9 Hawaii Prep                     1:06.92   3 
 17 Ruby Galapon              FR Keaau                           1:11.93   2   1   
 18 Valerie Hageraats          9 Hawaii Prep                     1:17.01   3 
 19 Shinae Lee                11 Hawaii Prep                     1:17.24   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kealakehe                                                      51.98   1  10   
  2 Konawaena                                                      52.49   1   8   
  3 Keaau                                                          53.59   1   6   
  4 Hawaii Prep                                                    53.89   1   4   
  5 Hawaii Prep  'B'                                               59.14   2 
  6 Hawaii Prep  'C'                                             1:02.41   2 
  7 Hawaii Prep  'D'                                             1:04.42   2 
 -- Kamehameha                                                        DQ   1  Zone Violation
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kealakehe                                                    1:01.33  
  2 Keaau                                                        1:08.26  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kealakehe                                                    1:52.83   10   
  2 Keaau                                                        1:57.57    8   
  3 Hawaii Prep                                                  2:03.86    6   
  4 Hawaii Prep  'B'                                             2:12.23  
  5 Christian Liberty                                            2:13.37    4   
 -- Konawaena                                                         FS  
 -- Kealakehe  'B'                                                    DQ   zone violation
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konawaena                                                    4:17.80   10   
  2 Keaau                                                        4:20.46    8   
  3 Hawaii Prep                                                  4:27.40    6   
  4 Kealakehe                                                    4:32.00    4   
  5 Kamehameha                                                   4:33.28    2   
  6 Christian Liberty                                            4:52.45    1   
  7 Hawaii Prep  'B'                                             5:27.97  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hawaii Prep                                                 11:00.50   10   
  2 Kamehameha                                                  11:16.48    8   
  3 Kealakehe                                                   11:16.72    6   
  4 Christian Liberty                                           11:53.98    4   
  5 Kealakehe  'B'                                              12:25.19  
  6 Keaau                                                       12:33.02    2   
 
Girls 800 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konawaena                                                    1:56.57   10   
  2 Kealakehe                                                    1:58.40    8   
  3 Keaau                                                        2:01.69    6   
  4 Kealakehe  'B'                                               2:06.44  
  5 Kamehameha                                                   2:06.47    4   
  6 Hawaii Prep  'B'                                             2:21.57  
 -- Hawaii Prep                                                      DNF  
 
Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hawaii Prep                                                 14:00.95   10   
  2 Kealakehe                                                   15:04.33    8   
  3 Konawaena                                                   15:09.31    6   
  4 Kamehameha                                                  15:21.22    4   
  5 Kealakehe  'B'                                              16:13.78  
 -- Keaau                                                            DNF  
 
Girls Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kamehameha                                                   1:12.29   1  10   
  2 Hawaii Prep                                                  1:20.55   1   8   
  3 Kealakehe                                                    1:23.26   2   6   
  4 Hawaii Prep  'B'                                             1:42.66   2 
 
Girls High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kau'i Taylor              10 Hawaii Prep                     5-02.00    3.33
  2 Alayna McGuiness           9 Hawaii Prep                     4-10.00    3.33
  3 Nicole Cristobal          FR Kealakehe                       4-08.00  
  3 Daysha Alameda            JR Keaau                           4-08.00    2.66
  5 Ivy Conley                11 Hawaii Prep                     4-06.00    3.33
  6 Leila Morrison            11 Hawaii Prep                    J4-06.00  
  7 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      J4-06.00  
  8 Caitlin Poe               SO Kamehameha                      4-02.00    2   
  9 Sandy Jardine             SR Kamehameha                      4-00.00    2   
  9 Meagan Kualii             JR Kamehameha                      4-00.00    2   
  9 Nani Welch Keliihoomalu   12 Hawaii Prep                     4-00.00  
  9 Cydne Correia             11 Honokaa                         4-00.00  
 13 Leilani Pupuhi             9 Honokaa                         3-10.00  
 13 Tabitha Silva-Perreira    SO Keaau                           3-10.00    2.66
 13 Chelsea Wengler           SO Keaau                           3-10.00    2.66
 -- Hii Manoi                 SO Kealakehe                            NH  
 -- Shayla Reveira            SO Keaau                                NH  
 -- Whittni Smith             SO Keaau                                NH  
 
Girls Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tori Greco Hiranaka       11 Hawaii Prep                     8-00.00    3.33
  2 Rowan Kotner               9 Hawaii Prep                     7-06.00    3.33
  3 Rachel Serion             JR Kealakehe                       6-06.00  
  4 Vera Mahoney              11 Hawaii Prep                    J6-06.00    3.33
  5 Makeala Hodson            SO Kamehameha                      5-06.00  
 
Girls Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meagan Kualii             JR Kamehameha                     16-05.50    3.33
  2 Nicole Cristobal          FR Kealakehe                      16-03.00    2.66
  3 Mikela Cabel              SR Kamehameha                     15-04.00    3.33
  4 Anathena Tuppein          12 Konawaena                      14-08.50  
  5 Kau'i Taylor              10 Hawaii Prep                    14-05.00    1.33
  6 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      13-11.75    2.66
  7 Casey Poe                 SR Kamehameha                     13-08.00    3.33
  8 Cydne Correia             11 Honokaa                        13-06.00    2   
  9 Leilani Pupuhi             9 Honokaa                        13-01.00    2   
 10 Tori Teanio               SO Keaau                          13-00.50    0.66
 11 Bea Padrigo                  Ka'u                           12-05.50  
 12 Hii Manoi                 SO Kealakehe                      12-03.00    2.66
 13 Shaenese Tailon           SR Ka'u                           11-11.00  
 14 Ariella Garinger             Hawaii Prep                    11-09.50    1.33
 14 Olivia Hettel-Hori        SO Kealakehe                      11-09.50  
 16 Asia Kaden                12 Hawaii Prep                    10-08.50    1.33
 17 Adona Hildhang            12 Honokaa                        10-06.25    2   
 18 Tabitha Silva-Perreira    SO Keaau                           9-07.00    0.66
 18 Chelsea Wengler           SO Keaau                           9-07.00    0.66
 -- Teagan Rutkowski          10 Hawaii Prep                        FOUL  
 
Girls Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nicole Cristobal          FR Kealakehe                      33-10.00    2.66
  2 Casey Poe                 SR Kamehameha                     33-03.00    3.33
  3 Kau'i Taylor              10 Hawaii Prep                    31-07.50    2   
  4 Mikela Cabel              SR Kamehameha                     31-01.50    3.33
  5 Meagan Kualii             JR Kamehameha                     30-09.00    3.33
  6 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      30-07.50    2.66
  7 Leila Lawson              JR Kealakehe                      29-07.50    2.66
  8 Asia Kaden                12 Hawaii Prep                    28-10.50    2   
  9 Alayna McGuiness           9 Hawaii Prep                    27-04.00    2   
 10 Tori Greco Hiranaka       11 Hawaii Prep                    26-06.00  
 11 Ariella Garinger             Hawaii Prep                    24-03.00  
 -- Teagan Rutkowski          10 Hawaii Prep                        FOUL  
 -- Nana Ueno                 10 Hawaii Prep                        FOUL  
 -- Nani Welch Keliihoomalu   12 Hawaii Prep                        FOUL  
 
Girls Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ula Brostek               11 Hawaii Prep                    32-07.75    3.33
  2 'alohi Chambless          11 Hawaii Prep                    29-09.00    3.33
  3 Caley Saragosa            SR Kamehameha                     28-08.50  
  4 Jasmine Oher              JR Keaau                          26-07.00    2.66
  5 Brandi Naihe              JR Kealakehe                      25-11.00    2   
  6 Genel Joy Galvez          FR Keaau                          24-05.00    2.66
  7 Micah Decleene               CLA                            23-04.00  
  8 Jadelyn Fernando          FR Keaau                          23-03.00    2.66
  9 Maria Calso               FR Keaau                          22-10.00  
 10 Kamalani Richard-Kahoali  SO Kealakehe                      21-03.50    2   
 11 Aleho Zinstem             SR Kealakehe                      18-10.75    2   
 12 Asia Kaden                12 Hawaii Prep                    17-08.50    3.33
 13 Leila Morrison            11 Hawaii Prep                    16-04.50  
 
Girls Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ula Brostek               11 Hawaii Prep                    97-01.50    3.33
  2 Caley Saragosa            SR Kamehameha                     93-04.50  
  3 'alohi Chambless          11 Hawaii Prep                       87-06    3.33
  4 Brandi Naihe              JR Kealakehe                      79-04.50    2   
  5 Jasmine Oher              JR Keaau                             76-06    2.66
  6 Jennifer Tabios           JR Ka'u                              73-06    1.33
  7 Maria Calso               FR Keaau                          71-06.50    2.66
  8 Kamalani Richard-Kahoali  SO Kealakehe                         67-00    2   
  9 Genel Joy Galvez          FR Keaau                             59-03    2.66
 10 Shaenese Tailon           SR Ka'u                              58-00    1.33
 11 Brooke Baring                Kealakehe                         57-01    2   
 12 Bea Padrigo                  Ka'u                           52-04.50    1.33
 13 Jessica Andres            FR Keaau                          50-04.50  
 14 Savannah Cochran          10 Hawaii Prep                    43-04.50    3.33
 15 Nana Ueno                 10 Hawaii Prep                       29-07  
 -- Aleho Zinstem             SR Kealakehe                            ND  
 
Boys 1600 Meter Run Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thunder Frost             JR Kealakehe                       4:50.67    2   
  2 Nate Ladwig               10 Hawaii Prep                     5:00.40    2.50
  3 Jake McCafferty           11 Hawaii Prep                     5:03.55    2.50
  4 Adalberto Malagon         SO Kealakehe                       5:04.85    2   
  5 Anthony Conners           12 Honokaa                         5:08.17    1.50
  6 Michael Spetich           12 Hawaii Prep                     5:10.93    2.50
  7 Mitchell Dixon            JR Kealakehe                       5:12.67    2   
  8 Keli'i Van Kirk            9 Hawaii Prep                     5:13.10    2.50
  9 Sean Quinlan              12 Honokaa                         5:16.34    1.50
 10 Jake Lai                  12 Hawaii Prep                     5:16.74  
 11 Issac Angelo              11 Honokaa                         5:16.87    1.50
 12 Christian Lawson          SR Keaau                           5:20.04    1   
 13 Daniel Cohen               9 Hawaii Prep                     5:21.37  
 14 Isaiah Lawson             SR Keaau                           5:21.43    1   
 15 Christian Batad           FR Keaau                           5:22.21    1   
 16 Seanry Agbayani           12 Honokaa                         5:27.37    1.50
 17 Conrad Salboro            JR Kamehameha                      5:27.96    0.50
 18 Colton Hill               SR Kamehameha                      5:28.34    0.50
 19 Ariel Navarro             JR Keaau                           5:28.35    1   
 20 Brandon Melton             9 Hawaii Prep                     5:28.50  
 21 Dayson Alip               JR Kamehameha                      5:28.60    0.50
 22 Orion Friels              SO Kealakehe                       5:30.07    2   
 23 Juan Miche-Rosales           Hawaii Prep                     5:33.04  
 24 Josh Lawcock              SR Kamehameha                      5:36.69    0.50
 
Boys 300 Meter Hurdles Relay
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Phil Aganus               SR Kamehameha                        41.56   1   2.50
  2 Tre Evans-Dumaran         SO Kamehameha                        42.55   1   2.50
  3 Shawn Ventura             SR Keaau                             42.70   1   2   
  4 Rihei Grothmann           SR Kamehameha                        42.82   1   2.50
  5 Maurice Smith             SR Keaau                             44.82   1   2   
  6 Joey Kailimai             12 Hawaii Prep                       45.55   2   1.50
  7 Colton Hill               SR Kamehameha                        46.00   1   2.50
  8 Terrone Grantham          SR Keaau                             46.25   1   2   
  9 Kanoa Chobany             11 Hawaii Prep                       46.44   2   1.50
 10 Mark Kenneth Ramos        SR Keaau                             48.26   1   2   
 11 Elijah Anakalea-Buckley    9 Hawaii Prep                       50.12   2   1.50
 12 Jake Lai                  12 Hawaii Prep                       52.77   2   1.50
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keaau                                                          54.49  
  2 Kamehameha                                                     56.44  
  3 Kealakehe                                                      56.51  
  4 Keaau  'B'                                                     57.29  
  5 Hawaii Prep                                                    57.50  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konawaena                                                      44.45   10   
  2 Kamehameha                                                     44.84    8   
  3 Keaau                                                          45.65    6   
  4 Hawaii Prep                                                    47.46    4   
  5 Kealakehe  'B'                                                 49.74  
  6 Hawaii Prep  'B'                                               57.59  
 -- Kealakehe                                                        DNF  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konawaena                                                    1:33.35   10   
  2 Kealakehe                                                    1:38.99    8   
  3 Christian Liberty                                            1:40.45    6   
  4 Kealakehe  'B'                                               1:50.71  
 -- Kamehameha                                                       DNF  
 -- Keaau                                                             DQ   zone violation
 -- Kamehameha  'B'                                                   DQ   zone violation
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keaau                                                        3:33.68   1  10   
  2 Konawaena                                                    3:34.15   1   8   
  3 Kamehameha                                                   3:37.54   1   6   
  4 Kealakehe                                                    3:41.11   1   4   
  5 Hawaii Prep                                                  3:44.27   1   2   
  6 Keaau  'B'                                                   3:46.59   2 
  7 Kealakehe  'B'                                               3:47.96   2 
  8 Christian Liberty                                            3:48.76   1   1   
  9 Hawaii Prep  'B'                                             4:05.42   2 
 10 Hawaii Prep  'C'                                             4:26.75   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keaau                                                        8:53.82   10   
  2 Konawaena                                                    9:08.00    8   
  3 Kamehameha                                                   9:13.56    6   
  4 Hawaii Prep                                                  9:18.90    4   
  5 Kealakehe                                                    9:52.35    2   
  6 Hawaii Prep  'B'                                            10:17.25  
 
Boys 800 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Konawaena                                                    1:39.16   10   
  2 Keaau                                                        1:40.44    8   
  3 Kealakehe                                                    1:44.90    6   
  4 Kealakehe  'B'                                               1:46.57  
  5 Hawaii Prep                                                  1:47.13    4   
  6 Keaau  'B'                                                   1:47.76  
  7 Kamehameha                                                   1:48.04    2   
 
Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kealakehe                                                   11:35.91   10   
  2 Keaau                                                       11:41.77    8   
  3 Honokaa                                                     11:55.17    6   
  4 Konawaena                                                   12:07.92    4   
  5 Hawaii Prep  'B'                                            12:49.46  
  6 Kamehameha                                                  12:49.81    2   
  7 Kealakehe  'B'                                              13:10.96  
  8 Keaau  'B'                                                  14:42.60  
 -- Hawaii Prep                                                       DQ   Impeding
 
Boys Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kamehameha                                                   1:08.35   1  10   
  2 Keaau                                                        1:09.42   1   8   
  3 Hawaii Prep                                                  1:19.18   2   6   
 
Boys High Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maurice Smith             SR Keaau                           5-10.00    3.33
  2 Kenny Christie            12 Hawaii Prep                     5-08.00    2.66
  3 Andrew Garcia             SR Ka'u                            5-04.00  
  4 Brandon Ramey             JR Keaau                           5-02.00    3.33
  4 Brandon Howes             12 Konawaena                       5-02.00  
  6 Charlie Belmes            SR Keaau                           5-00.00  
  6 Justin Quesada            JR Keaau                           5-00.00    3.33
  8 Spencer Hanza             JR Keaau                           4-10.00  
  8 Nate Ladwig               10 Hawaii Prep                     4-10.00    2.66
  8 Elijah Anakalea-Buckley    9 Hawaii Prep                     4-10.00    2.66
 11 Michael Spetich           12 Hawaii Prep                     4-08.00  
 -- Reyson Ching               9 Konawaena                            NH  
 -- Austin Aukai               9 Konawaena                            NH  
 
Boys Pole Vault Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacob Romero              SR Keaau                          12-06.00    3.33
  2 Lucas DeRego              SO Kamehameha                     11-00.00    2.66
  2 Alex Magoon               12 Hawaii Prep                    11-00.00  
  2 Zachary Kaneshiro         JR Kealakehe                      11-00.00  
  5 Evan Alterman             SR Kealakehe                      10-06.00  
  6 Richard Hatori Kanakaole  JR Keaau                           9-00.00    3.33
  7 Nathan Wong               SR Keaau                           8-06.00    3.33
  7 Kahekilo Donner              Kamehameha                      8-06.00    2.66
  9 JB Kelly Tumaneng         JR Keaau                           8-00.00  
 10 Elijah Anakalea-Buckley    9 Hawaii Prep                     7-06.00  
 10 Quinn Hottendorf          SO Kamehameha                      7-06.00    2.66
 -- Brad Transfiguracion      SO Kealakehe                            NH  
 -- Justin Pham               12 Hawaii Prep                          NH  
 
Boys Long Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Esteve Salmo              JR Ka'u                           19-11.50    2   
  2 Kekoa Mundo                  CLA                            18-07.00    0.33
  3 Joseph Benitez            JR Kealakehe                      18-05.00    2.66
  4 Phil Aganus               SR Kamehameha                     18-02.00    3.33
  5 Cameron Howes             10 Konawaena                      17-11.00  
  6 James Whalen              SR Makua Lani                     17-09.50  
  7 Scott Henderson           SR Kealakehe                      17-09.00    2.66
  8 Tre Evans-Dumaran         SO Kamehameha                     17-08.50    3.33
  9 Seanry Agbayani           12 Honokaa                        17-07.25    0.66
 10 Kahuhipa Donner           SR Keaau                          17-04.50    1.33
 11 Ryan Cruz                 SR Kamehameha                     17-01.00    3.33
 12 Isaac Navarro             JR Kealakehe                      16-08.00    2.66
 13 Nathan Wong               SR Keaau                          16-05.50    1.33
 14 James Sloan               JR Kamehameha                     16-03.00  
 15 Jevin Demento             12 Honokaa                        16-01.00    0.66
 15 Patrick McCoy             SR Kealakehe                      16-01.00  
 17 Desmond Donios            SR Keaau                          16-00.00    1.33
 18 Tristan Haskell           SR Keaau                          15-11.50  
 19 Kaweni Ibarra             JR Ka'u                           15-09.50    2   
 20 Austin Aukai               9 Konawaena                      15-08.75  
 21 Kahaku Lum HO             JR Keaau                          15-06.50  
 22 David Pillette            JR Ka'u                           15-04.50    2   
 23 Brad Transfiguracion      SO Kealakehe                      14-00.50  
 24 Zech Decleene                CLA                            13-06.50    0.33
 25 Anthony Conners           12 Honokaa                        13-02.50    0.66
 26 Russell Transfiguracion   JR Kealakehe                      12-09.50  
 27 Jay-R Abalos              SO Ka'u                           12-02.00  
 28 Caedan Cambra                CLA                            11-10.00    0.33
 -- Issac Angelo              11 Honokaa                            FOUL  
 -- Sean Quinlan              12 Honokaa                            FOUL  
 -- Andrew Garcia             SR Ka'u                               FOUL  
 -- Shawn Ventura             SR Keaau                              FOUL  
 
Boys Triple Jump Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zachary Kaneshiro         JR Kealakehe                      38-11.00    3.33
  2 Rihei Grothmann           SR Kamehameha                     38-01.50    2   
  3 Cohlby Roy Espaniola      JR Keaau                          37-09.50    2.66
  4 Joseph Benitez            JR Kealakehe                      36-09.50    3.33
  5 Tristan Haskell           SR Keaau                          36-03.00    2.66
  6 Reyson Ching               9 Konawaena                      36-01.00  
  7 Evan Alterman             SR Kealakehe                      35-11.00    3.33
  8 Koa Thompson              SR Kamehameha                     35-10.75    2   
  9 Nathan Wong               SR Keaau                          35-05.00    2.66
 10 Kahaku Lum HO             JR Keaau                          34-03.50  
 11 Spencer Hanza             JR Keaau                          34-02.00  
 12 Ka'eo Batacan             SO Kamehameha                     34-01.50    2   
 13 Brad Transfiguracion      SO Kealakehe                      32-06.00  
 
Boys Shot Put Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Feke Kioa                 SR Kealakehe                      45-05.75    1.33
  2 Dustin Liva               SR Keaau                          42-00.50    3.33
  3 Keenan Greenbaum          12 Hawaii Prep                    41-06.00    2   
  4 Koa Thompson              SR Kamehameha                     39-08.00    2.66
  5 Matthew Simpkins          SR Keaau                          39-00.50    3.33
  6 Justin Hong               SR Keaau                          38-00.00    3.33
  7 Jade Barroga              SR Keaau                          37-04.50  
  8 Ashton Porter             SO Kamehameha                     37-04.00    2.66
  9 Brandyn Lee-Lehano        SO Kamehameha                     36-09.75    2.66
 10 Colin Renfro              12 Hawaii Prep                    32-07.00    2   
 11 Dylan Jay Gambing         JR Kealakehe                      32-04.25    1.33
 12 Joshua Keohuloa           11 Konawaena                      31-10.00  
 13 Nahe Grace                10 Hawaii Prep                    31-07.75    2   
 14 Alexandro Siordia         12 Hawaii Prep                    31-00.50  
 15 Culen Santiago            FR Kamehameha                     30-08.00  
 16 Rammell Transfiguracion   JR Kealakehe                      26-06.00    1.33
 17 Ian Taylor                 9 Konawaena                      26-01.00  
 18 Russell Transfiguracion   JR Kealakehe                      25-08.50  
 
Boys Discus Throw Relay
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Feke Kioa                 SR Kealakehe                        132-08  
  2 Matthew Simpkins          SR Keaau                            123-10    2.66
  3 Koa Thompson              SR Kamehameha                    119-10.50    3.33
  4 Keenan Greenbaum          12 Hawaii Prep                      117-05    2   
  5 Brandyn Lee-Lehano        SO Kamehameha                    106-05.50    3.33
  6 Ashton Porter             SO Kamehameha                       105-07    3.33
  7 Culen Santiago            FR Kamehameha                       101-01  
  8 Anthony Chapa             11 Konawaena                         93-07    1.33
  9 Jordan Pascual            SR Keaau                             92-00    2.66
 10 Nahe Grace                10 Hawaii Prep                       89-01    2   
 11 Alexandro Siordia         12 Hawaii Prep                       87-00    2   
 12 Loumir Malapitan          SR Keaau                             85-07    2.66
 13 Dylan Jay Gambing         JR Kealakehe                         83-11  
 14 Joshua Keohuloa           11 Konawaena                      79-07.50    1.33
 15 Marti Tuiloma             JR Keaau                          71-05.50  
 16 Ian Taylor                 9 Konawaena                      70-09.50    1.33
 -- Colin Renfro              12 Hawaii Prep                          ND  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Hawaii Prep                100        2) Kealakehe                  96   
    3) Kamehameha                  74        4) Keaau                      60   
    5) Konawaena                   34        6) Christian Liberty           9   
    7) Honokaa                      6        8) Ka'u                        4   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Keaau                      112        2) Kamehameha                 88   
    3) Kealakehe                   60        4) Hawaii Prep                56   
    5) Konawaena                   54        6) Honokaa                    14   
    7) Christian Liberty            8        8) Ka'u                        6