Licensed to Kea'au High School         HY-TEK's Meet Manager 4/13/2013 03:40 PM
                    BIIF Track and Field Week 3 @ Keaau HS                     
                        Keaau High School  - 4/13/2013                         
                                   Keaau, HI                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kristina Padrigo          SR Kau HS                            13.04   1  10   
  2 UA Ruedy                  SR Konawaena HS                      13.30   1   8   
  3 Harper Hottendorf         JR Kamehameha                        13.42   1   6   
  4 Meagan Kualii             SO Kamehameha                        13.49   1   4   
  5 Brianna Vallente          SO Hawaii Prep                       13.77   1   2   
  6 Nahe Lau                  SR Honokaa HS                        13.80   1   1   
  7 Skye Rances               JR Waiakea HS                        13.88   2 
  8 Jasmine Fojas             SR Hawaii Prep                       13.92   1 
  9 Laakea Paio               FR Honokaa HS                        14.00   1 
 10 Mae Quiamas               SR Honokaa HS                        14.14   2 
 11 Sarah Barry                  Kamehameha                        14.27   5 
 12 Bailey Honda              JR Hilo HS                           14.47   2 
 13 Bea Padrigo               FR Kau HS                            14.55   2 
 14 Savannah Toussaint        SO Hilo HS                           14.74   3 
 15 Cherish Anne Rivera-Lau   JR Honokaa HS                        14.75   4 
 16 Makela Rincon             FR Pahoa HS                          14.97   2 
 17 Alissa Nahale-Blanco      FR Konawaena HS                      14.99   3 
 18 Asia Morris               SO Konawaena HS                      14.99   4 
 19 ChristenMae Viado         SO Keaau HS                          15.01   5 
 20 Noor Sarwar               SO Hawaii Prep                       15.19   2 
 21 Maria Fratinardo          FR Kamehameha                        15.20   2 
 22 Tia Nelson                JR Kealakehe                         15.31   4 
 23 Marilu Mendoza            SO Pahoa HS                          15.31   3 
 24 Megan Canniff             SO Hawaii Prep                       15.66   4 
 25 Sheilla Balila            FR Kau HS                            15.66   3 
 26 Jami Beck                 FR Kau HS                            15.68   4 
 27 Kelcie Miki               JR Kealakehe                         15.69   3 
 28 Whittni Smith             FR Keaau HS                          15.76   5 
 29 Keahulani Kapu            FR Honokaa HS                        15.80   5 
 30 Ayla Silva                SO Honokaa HS                        15.98   5 
 31 Sabrina Disney            SO Hawaii Prep                       16.24   3 
 32 Ellie Kirsch              FR Kamehameha                        16.24   4 
 33 Cydne Correia             SO Honokaa HS                        16.40   3 
 33 Ylliana Hanato            FR Pahoa HS                          16.40   4 
 35 Nana Ueno                 FR Hawaii Prep                       16.60   5 
 36 Jeana Altura              FR Honokaa HS                        16.75   5 
 37 Muriel Assi               SO Keaau HS                          17.15   3 
 37 Lianna Cortazar           SR Keaau HS                          17.15   4 
 -- Kalai Prothro             JR Keaau HS                             FS   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 UA Ruedy                  SR Konawaena HS                      27.21   1  10   
  2 Zoe Sims                  SR Hawaii Prep                       27.90   1   8   
  3 Harper Hottendorf         JR Kamehameha                        27.91   5   6   
  4 Brianna Vallente          SO Hawaii Prep                       28.24   1   4   
  5 Carmen Garson-Shumway     JR Hilo HS                           28.34   1   2   
  6 Casey Poe                 JR Kamehameha                        28.65   3   1   
  7 Lolly Higa                JR Hilo HS                           28.93   2 
  8 Thelma Marshall           FR Waiakea HS                        29.04   1 
  9 Laakea Paio               FR Honokaa HS                        29.05   1 
 10 Skye Rances               JR Waiakea HS                        29.35   2 
 11 Alissa Nahale-Blanco      FR Konawaena HS                      29.41   2 
 12 Jasmine Fojas             SR Hawaii Prep                       29.57   1 
 13 Laura Silva               SO Keaau HS                          29.95   3 
 14 Muriel Assi               SO Keaau HS                          30.06   4 
 15 Bailey Honda              JR Hilo HS                           30.08   4 
 16 Kalai Prothro             JR Keaau HS                          30.16   2 
 17 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                         30.22   3 
 18 Savannah Toussaint        SO Hilo HS                           30.30   3 
 19 Mae Quiamas               SR Honokaa HS                        30.46   5 
 20 Sabrina Disney            SO Hawaii Prep                       30.61   3 
 21 Asia Morris               SO Konawaena HS                      30.91   3 
 22 Skye Ombac                JR Waiakea HS                        30.96   3 
 23 Nahe Lau                  SR Honokaa HS                        31.01   1 
 24 Cherish Anne Rivera-Lau   JR Honokaa HS                        31.05   3 
 25 Cydne Correia             SO Honokaa HS                        31.14   2 
 26 Autumn Miyares-Thompson   SR Keaau HS                          31.40   5 
 27 Uluwehi Cordero           FR Honokaa HS                        31.51   4 
 28 Noor Sarwar               SO Hawaii Prep                       31.61   2 
 29 Makela Rincon             FR Pahoa HS                          31.93   4 
 30 Megan Canniff             SO Hawaii Prep                       32.42   4 
 31 Maria Fratinardo          FR Kamehameha                        32.68   4 
 32 Katrina Bath              SR Waiakea HS                        32.74   4 
 33 Nana Ueno                 FR Hawaii Prep                       32.83   5 
 34 Kelcie Miki               JR Kealakehe                         32.92   4 
 35 Marilu Mendoza            SO Pahoa HS                          32.98   5 
 36 Keahulani Kapu            FR Honokaa HS                        33.02   5 
 37 Whittni Smith             FR Keaau HS                          33.97   5 
 38 Ellie Kirsch              FR Kamehameha                        35.48   2 
 39 Lianna Cortazar           SR Keaau HS                          36.88   5 
 -- Ashley Mulvihill          SR Kealakehe                            FS   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kristiana Van Pernis      JR Hawaii Prep                     1:04.39   1  10   
  2 Brianna Vallente          SO Hawaii Prep                     1:04.72   2   8   
  3 Shani Cosma               SR Keaau HS                        1:05.18   1   6   
  4 Mariah Haight             JR Hawaii Prep                     1:05.52   1   4   
  5 Thelma Marshall           FR Waiakea HS                      1:05.61   2   2   
  6 Erin Evans                FR Hawaii Prep                     1:08.65   3   1   
  7 Satya Ray                 SO Hilo HS                         1:08.90   1 
  8 Cherish Anne Rivera-Lau   JR Honokaa HS                      1:09.84   1 
  9 Kalai Prothro             JR Keaau HS                        1:09.92   1 
 10 Ashley Mulvihill          SR Kealakehe                       1:10.60   2 
 11 Uluwehi Cordero           FR Honokaa HS                      1:11.88   3 
 12 Makela Rincon             FR Pahoa HS                        1:13.12   3 
 13 Autumn Miyares-Thompson   SR Keaau HS                        1:13.20   2 
 14 Marilu Mendoza            SO Pahoa HS                        1:18.30   3 
 15 Denisha Navarro           SO Kau HS                          1:18.79   2 
 16 Faith Matsuura            SR Chr Liberty                     1:18.82   2 
 17 Bea Padrigo               FR Kau HS                          1:22.89   3 
 18 Ylliana Hanato            FR Pahoa HS                        1:25.18   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zoe Sims                  SR Hawaii Prep                     2:19.32   10   
  2 Kelly Ulrich              JR Hawaii Prep                     2:36.74    8   
  3 Camelle Martinez          JR Hilo HS                         2:37.90    6   
  4 Shayli Nakamoto           SO Konawaena HS                    2:40.07    4   
  5 Krisann Isomura           SR Keaau HS                        2:40.51    2   
  6 Amelia Warnock            FR Hilo HS                         2:41.76    1   
  7 Linnea Singleton          SO Konawaena HS                    2:49.42  
  8 Hildhang Adona            JR Honokaa HS                      2:51.74  
  9 Maria Fratinardo          FR Kamehameha                      2:52.70  
 10 Madelyn Mumbert           SO Kealakehe                       2:54.00  
 11 Clara Sheffield           JR Chr Liberty                     2:54.53  
 12 Stephanie Sugai           JR Chr Liberty                     3:00.44  
 13 Jeana Altura              FR Honokaa HS                      3:06.99  
 14 Joy Rimel                 FR Chr Liberty                     3:07.78  
 15 Sarah Barry                  Kamehameha                      3:09.20  
 16 Emily Walsh               SO Pahoa HS                        3:34.36  
 17 Maileen Nakashima         SO Waiakea HS                      3:48.19  
 -- Savannah Cochran          FR Hawaii Prep                          DQ   Impeding
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mariah Haight             JR Hawaii Prep                     5:16.90   10   
  2 Shayli Nakamoto           SO Konawaena HS                    5:30.00    8   
  3 Krisann Isomura           SR Keaau HS                        5:31.66    6   
  4 Veronica Ladwig           JR Hawaii Prep                     5:32.72    4   
  5 Vandey Okinaka            SR Waiakea HS                      5:48.08    2   
  6 Faith Woods               JR Kealakehe                       5:49.12    1   
  7 Madelyn Mumbert           SO Kealakehe                       5:50.81  
  8 Linnea Singleton          SO Konawaena HS                    5:52.48  
  9 Kelly Greenwell           SR Honokaa HS                      5:53.90  
 10 Clara Sheffield           JR Chr Liberty                     5:53.93  
 11 Hildhang Adona            JR Honokaa HS                      5:53.98  
 12 Vanessa Ignacio           JR Waiakea HS                      6:04.10  
 13 Riley Arroyo              FR Kealakehe                       6:15.59  
 14 Maisie Kenney             FR Kealakehe                       6:17.83  
 15 Denisha Navarro           SO Kau HS                          6:18.59  
 16 Alexandra Vida            SO Keaau HS                        6:43.91  
 17 Kailyn Sweeney            JR Kealakehe                       6:59.68  
 18 Micah DeCleene            FR Chr Liberty                     7:09.67  
 19 Emily Walsh               SO Pahoa HS                        7:15.79  
 -- Reina Aldorasi            FR Kau HS                              DNF  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Evans                FR Hawaii Prep                    12:08.09   10   
  2 Veronica Ladwig           JR Hawaii Prep                    12:16.56    8   
  3 Savannah Cochran          FR Hawaii Prep                    12:28.78    6   
  4 Shayli Nakamoto           SO Konawaena HS                   12:39.76    4   
  5 Kaylee Rapoza             SR Hilo HS                        12:42.55    2   
  6 Vandey Okinaka            SR Waiakea HS                     12:56.83    1   
  7 Faith Woods               JR Kealakehe                      13:08.07  
  8 Kelly Greenwell           SR Honokaa HS                     13:24.99  
  9 Vanessa Ignacio           JR Waiakea HS                     13:29.95  
 10 Karise Kuroda             JR Waiakea HS                     13:54.74  
 11 Riley Arroyo              FR Kealakehe                      14:13.13  
 12 Cameren Wiles             FR Chr Liberty                    14:25.31  
 13 Maisie Kenney             FR Kealakehe                      15:00.96  
 14 Kaley Bannister           JR Kamehameha                     15:02.28  
 15 Kailyn Sweeney            JR Kealakehe                      15:47.52  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Emma Taylor               FR Hawaii Prep                       15.93   1  10   
  2 Casey Poe                 JR Kamehameha                        15.98   1   8   
  3 Alyssa McGuire            SR Kamehameha                        16.39   1   6   
  4 UA Ruedy                  SR Konawaena HS                      16.46   1   4   
  5 Thelma Marshall           FR Waiakea HS                        16.48   1   2   
  6 Mikela Cabel              JR Kamehameha                        17.30   2   1   
  7 Makani Wall               JR Konawaena HS                      17.80   1 
  8 Nina Bean                 SO Hilo HS                           17.96   2 
  9 Marley Strand-Nicolaisen  SR Kau HS                            19.11   2 
 10 Ella Kotner               SO Hawaii Prep                       19.70   2 
 11 Laakea Paio               FR Honokaa HS                        19.83   3 
 12 Cydne Correia             SO Honokaa HS                        19.93   2 
 13 Katherine Holdcroft       SR Hawaii Prep                       20.12   2 
 14 Katrina Bath              SR Waiakea HS                        20.97   2 
 15 Cherish Anne Rivera-Lau   JR Honokaa HS                        21.96   3 
 16 Darien Calicdan           FR Waiakea HS                        22.40   3 
 17 Erina Baudat              SO Hawaii Prep                       23.10   3 
 18 Jami Beck                 FR Kau HS                            23.78   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 UA Ruedy                  SR Konawaena HS                      46.46   1  10   
  2 Emma Taylor               FR Hawaii Prep                       48.08   1   8   
  3 Alyssa McGuire            SR Kamehameha                        50.61   1   6   
  4 Makani Wall               JR Konawaena HS                      51.34   1   4   
  5 Mikela Cabel              JR Kamehameha                        52.43   1   2   
  6 Riannna Yoneda            FR Keaau HS                          53.50   2   1   
  7 Casey Poe                 JR Kamehameha                        53.62   1 
  8 Ella Kotner               SO Hawaii Prep                       53.69   2 
  9 Skye Ombac                JR Waiakea HS                        55.11   1 
 10 Nina Bean                 SO Hilo HS                           55.85   1 
 11 Katrina Bath              SR Waiakea HS                        56.49   2 
 12 Tia Nelson                JR Kealakehe                         56.60   2 
 13 Sarah Mumbert             FR Kealakehe                         58.05   2 
 14 Katherine Holdcroft       SR Hawaii Prep                       58.61   2 
 15 Erina Baudat              SO Hawaii Prep                       59.67   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kamehameha                                                     52.28   10   
  2 Hawaii Prep                                                    52.69    8   
  3 Honokaa HS                                                     54.05    6   
  4 Keaau HS                                                       54.23    4   
  5 Waiakea HS                                                     54.48    2   
  6 Hawaii Prep  'B'                                               57.32  
  7 Hawaii Prep  'C'                                             1:02.58  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hawaii Prep                                                  4:16.02   10   
  2 Keaau HS                                                     4:40.90    8   
  3 Hawaii Prep  'B'                                             5:11.02  
  4 Chr Liberty                                                  5:24.49    6   
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marley Strand-Nicolaisen  SR Kau HS                          4-10.00   10   
  2 Brianna Vallente          SO Hawaii Prep                     4-08.00    8   
  3 Leila Morrison            SO Hawaii Prep                     4-06.00    6   
  4 Thelma Marshall           FR Waiakea HS                      4-04.00    2.33
  4 Meagan Kualii             SO Kamehameha                      4-04.00    2.33
  4 Daysha Alameida           SO Keaau HS                        4-04.00    2.33
  7 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      J4-04.00  
  8 Kaui Taylor               FR Hawaii Prep                    J4-04.00  
  9 Angel Alameda             JR Hilo HS                         4-00.00  
  9 Jami Beck                 FR Kau HS                          4-00.00  
 -- Nani Welch Keliihoomalu   JR Hawaii Prep                          NH  
 -- Whittni Smith             FR Keaau HS                             NH  
 -- Erin Evans                FR Hawaii Prep                          NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Satya Ray                 SO Hilo HS                         8-06.00   10   
  2 Alyssa McGuire            SR Kamehameha                      7-06.00    8   
  3 Kristi Lovell             JR Kealakehe                       7-00.00    6   
  4 Tori Greco Hiranaka       SO Hawaii Prep                     7-00.00    4   
  5 Kimi Cantyne              JR Hawaii Prep                     7-00.00    2   
  6 Rachel Serion             JR Kealakehe                       6-06.00    1   
  7 Bailey Honda              JR Hilo HS                         6-06.00  
  8 Noor Sarwar               SO Hawaii Prep                     6-06.00  
  8 Nina Bean                 SO Hilo HS                         6-06.00  
 10 Vera Mahoney              SO Hawaii Prep                     6-00.00  
 10 Kelcie Miki               JR Kealakehe                       6-00.00  
 -- Hinatea Otare             SO Kealakehe                            NH  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kristina Padrigo          SR Kau HS                         16-01.50   10   
  2 Meagan Kualii             SO Kamehameha                     15-07.75    8   
  3 Marley Strand-Nicolaisen  SR Kau HS                         15-03.00    6   
  4 Jasmine Fojas             SR Hawaii Prep                    14-11.75    4   
  5 Mikela Cabel              JR Kamehameha                     14-07.00    2   
  6 Kaui Taylor               FR Hawaii Prep                    14-01.25    1   
  7 Skye Ombac                JR Waiakea HS                     14-00.75  
  8 Skye Rances               JR Waiakea HS                     13-04.50  
  9 Angel Alameda             JR Hilo HS                        13-03.75  
 10 Bea Padrigo               FR Kau HS                         12-02.50  
 11 Ayla Silva                SO Honokaa HS                     12-01.00  
 12 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      12-00.00  
 13 Savannah Toussaint        SO Hilo HS                        11-11.00  
 14 Sheilla Balila            FR Kau HS                         11-10.75  
 15 Cydne Correia             SO Honokaa HS                     11-10.50  
 16 Charnalyn Crivello        SO Keaau HS                       11-07.75  
 17 Leila Morrison            SO Hawaii Prep                    10-09.25  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mehana Sabado-Halpern     SO Hilo HS                        33-02.25   10   
  2 Meagan Kualii             SO Kamehameha                     33-01.00    8   
  3 Marley Strand-Nicolaisen  SR Kau HS                         31-08.50    6   
  4 Mikela Cabel              JR Kamehameha                     31-07.50    4   
  5 Casey Poe                 JR Kamehameha                     31-07.00    2   
  6 Jasmine Fojas             SR Hawaii Prep                    31-00.50    1   
  7 Angel Alameda             JR Hilo HS                        30-10.50  
  8 Kundalini Nicholson-Walk  JR Hilo HS                        30-04.00  
  9 Skye Ombac                JR Waiakea HS                     29-11.00  
 10 Tiffany Kurozawa          JR Kealakehe                      29-09.25  
 11 Skye Rances               JR Waiakea HS                     29-03.25  
 12 Makani Wall               JR Konawaena HS                   29-00.50  
 13 Tia Nelson                JR Kealakehe                      26-11.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Taezha Gonzalves          SO Keaau HS                       32-05.50   10   
  2 Ofa Folau                 JR Hilo HS                        32-01.00    8   
  3 Ula Brostek               SO Hawaii Prep                    30-10.50    6   
  4 Eva Toledo                JR Hilo HS                        30-05.75    4   
  5 Jasmine Oher              SO Keaau HS                       27-11.25    2   
  6 Taisia Matangi            SR Keaau HS                       25-02.00    1   
  7 Elaine Najera             JR Hilo HS                        25-01.75  
  8 Faith Matsuura            SR Chr Liberty                    23-10.25  
  9 Jordan Melchor            SO Waiakea HS                     23-08.75  
 10 Kristyn Lauronal          JR Pahoa HS                       23-04.25  
 11 Karina Chavez             SR Hilo HS                        22-05.50  
 12 Cherry Ana Aki            JR Hilo HS                        20-06.25  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ofa Folau                 JR Hilo HS                          101-05   10   
  2 Ula Brostek               SO Hawaii Prep                       91-11    8   
  3 Elaine Najera             JR Hilo HS                           86-07    6   
  4 Jamiee Finn               SR Kamehameha                        86-06    4   
  5 Taisia Matangi            SR Keaau HS                          82-02    2   
  6 Eva Toledo                JR Hilo HS                           79-03    1   
  7 Taezha Gonzalves          SO Keaau HS                          78-07  
  8 Jasmine Oher              SO Keaau HS                          74-11  
  9 Jordan Melchor            SO Waiakea HS                        67-03  
 -- Kristyn Lauronal          JR Pahoa HS                           FOUL  
 -- Cherry Ana Aki            JR Hilo HS                            FOUL  
 -- Karina Chavez             SR Hilo HS                            FOUL  
 -- Taylor Neubecker          FR Kealakehe                          FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Avery Hardie-Jordan       SR Kealakehe                         11.38   1  10   
  2 Jordan Cristobal          SR Kealakehe                         11.43   1   8   
  3 Luca Vartic               FR Konawaena HS                      11.70   1   6   
  4 Kekoa Mundo               JR Chr Liberty                       11.92   1   4   
  5 Kyle Kirk                 SR Kealakehe                         12.10   1   2   
  6 Esteve Salmo              SO Kau HS                            12.10   2   1   
  7 Dylan Oakes               SR Hawaii Prep                       12.20   2 
  8 Jonathan Segovia          SR Keaau HS                          12.24   5 
  9 Brooks McVey              SR Honokaa HS                        12.33   2 
 10 Desmond Donios            JR Keaau HS                          12.34   1 
 11 Tryztan Padasdao          SO Keaau HS                          12.35   6 
 12 Cyruss Cho                SR Kealakehe                         12.38   3 
 13 Matthew Shimabukuro       SR Keaau HS                          12.39   2 
 14 Patrick McCoy             JR Kealakehe                         12.49   6 
 15 Joseph Benitez            SO Kealakehe                         12.50   4 
 16 Christian Agudo           SR Keaau HS                          12.51   5 
 17 Brandon Ramey             SO Keaau HS                          12.53   5 
 18 Isaac Navarro             SO Kealakehe                         12.54   6 
 19 David Clayton Robinson    SR Honokaa HS                        12.60   4 
 20 Junxioan Pan              SO Kealakehe                         12.62   5 
 21 Benedict Purell           JR Kealakehe                         12.62   5 
 22 Jordan Caoagdan           SO Hilo HS                           12.68   2 
 23 James Sloan               SO Kamehameha                        12.77   2 
 24 Caedan Cambra             JR Chr Liberty                       12.82   3 
 25 Alexis Alejo              JR Kau HS                            12.90   3 
 26 Shawn Joseph              FR Pahoa HS                          13.01   2 
 27 Hoku Kahookaulana         SO Pahoa HS                          13.01   3 
 28 Maurice Smith             JR Keaau HS                          13.02   4 
 29 Scott Lucas               SR Keaau HS                          13.12   6 
 30 David Pillette            SO Kau HS                            13.22   4 
 31 Kahakuokahale Lum Ho      SO Keaau HS                          13.23   7 
 32 Justin Gascon             SR Hilo HS                           13.25   3 
 33 Jantzen Hing              FR Kealakehe                         13.27   7 
 34 Thomas Perreira           SR Keaau HS                          13.45   7 
 35 Thomas Johnston           FR Konawaena HS                      13.70   4 
 36 Justin Smrke              FR Hawaii Prep                       13.72   4 
 37 Brock Sherlock            SO Hilo HS                           13.85   4 
 38 Greyson Haskell           FR Keaau HS                          14.19   7 
 39 Ian Sanborn               FR Kamehameha                        14.38   4 
 40 Jaymark Arzaga            FR Keaau HS                          14.39   7 
 41 Jay-R Abalos              FR Kau HS                            14.41   5 
 42 Uikelotu Holika           SO Hilo HS                           14.43   5 
 43 Keith Nerida              JR Honokaa HS                        14.49   3 
 44 Colin Renfro              JR Hawaii Prep                       14.50   3 
 45 Simon Ellis               FR Konawaena HS                      15.38   3 
 46 Jess Ramelb               SO Keaau HS                          17.55   7 
 -- Lucas St. George          JR Waiakea HS                           FS   1 
 -- Tre Evans-Dumaran         FR Kamehameha                           FS   1 
 -- Rojean Bernal             JR Keaau HS                             FS   6 
 -- Mark Kenneth Ramos        JR Keaau HS                             FS   6 
 -- Coleman Chaves            SO Waiakea HS                           FS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kekoa Mundo               JR Chr Liberty                       23.47   1  10   
  2 Luca Vartic               FR Konawaena HS                      23.57   1   8   
  3 Kyle Kirk                 SR Kealakehe                         23.77   1   6   
  4 Lucas St. George          JR Waiakea HS                        23.83   1   4   
  5 Jordan Cristobal          SR Kealakehe                         24.04   1   2   
  6 Matthew Winters           SR Keaau HS                          24.60   1   1   
  7 Phil Aganus               JR Kamehameha                        24.71   1 
  8 Brooks McVey              SR Honokaa HS                        24.96   2 
  9 Desmond Donios            JR Keaau HS                          24.97   1 
 10 Joseph Benitez            SO Kealakehe                         25.00   3 
 11 Cyruss Cho                SR Kealakehe                         25.36   2 
 12 Davy Ragland              SO Hawaii Prep                       25.40   3 
 13 Isaac Navarro             SO Kealakehe                         25.41   5 
 14 Matthew Shimabukuro       SR Keaau HS                          25.42   2 
 15 Tristan Ross              SO Kealakehe                         25.69   4 
 16 Brandon Ramey             SO Keaau HS                          25.70   4 
 17 Junxioan Pan              SO Kealakehe                         25.75   5 
 18 Christian Agudo           SR Keaau HS                          25.94   3 
 19 Jordan Caoagdan           SO Hilo HS                           26.22   2 
 20 Justin Gascon             SR Hilo HS                           26.26   3 
 21 Maurice Smith             JR Keaau HS                          26.30   3 
 22 Hoku Kahookaulana         SO Pahoa HS                          26.47   3 
 23 Keith Sumaoang            FR Waiakea HS                        26.49   2 
 24 Caedan Cambra             JR Chr Liberty                       26.91   2 
 25 Jantzen Hing              FR Kealakehe                         26.92   5 
 26 Shawn Joseph              FR Pahoa HS                          27.12   2 
 27 Rojean Bernal             JR Keaau HS                          27.13   5 
 28 Kawai Ronia               JR Keaau HS                          27.37   4 
 29 Thomas Perreira           SR Keaau HS                          27.39   5 
 30 Thomas Johnston           FR Konawaena HS                      27.56   4 
 31 Jarek Cabanting           SO Kealakehe                         28.34   4 
 32 Greyson Haskell           FR Keaau HS                          28.57   5 
 33 Uikelotu Holika           SO Hilo HS                           29.14   4 
 34 Ian Sanborn               FR Kamehameha                        29.52   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Talon Ota                 SR Keaau HS                          52.09   1  10   
  2 Matthew Winters           SR Keaau HS                          53.08   1   8   
  3 Dylan Oandasan            SR Honokaa HS                        53.24   1   6   
  4 Colton Austria            SR Waiakea HS                        55.33   1   4   
  5 Kahali'i Reyes            JR Kamehameha                        56.09   1   2   
  6 Davy Ragland              SO Hawaii Prep                       56.16   3   1   
  7 Timon Skinner             JR Hilo HS                           56.65   2 
  8 Brooks McVey              SR Honokaa HS                        56.80   1 
  9 Tristan Haskell           JR Keaau HS                          56.84   2 
 10 Matthew Shimabukuro       SR Keaau HS                          57.88   3 
 11 Orion Schlegelmilch       SR St Joseph                         58.05   1 
 12 Tristan Ross              SO Kealakehe                         58.13   1 
 13 Hoku Kahookaulana         SO Pahoa HS                          58.86   3 
 14 Michael Kokal             JR Hawaii Prep                     1:00.47   2 
 15 Thomas Johnston           FR Konawaena HS                    1:00.48   3 
 16 Alexis Alejo              JR Kau HS                          1:00.62   2 
 17 Justin Gascon             SR Hilo HS                         1:00.81   3 
 18 Grant Kiunihiro           JR Hilo HS                         1:02.00   4 
 19 Ryan Castro               SR Hilo HS                         1:02.32   4 
 20 Tyler Kerr                SO Waiakea HS                      1:03.45   2 
 21 Kawai Ronia               JR Keaau HS                        1:03.69   4 
 22 Shawn Joseph              FR Pahoa HS                        1:04.15   2 
 23 Mitchell O'Connor         FR Keaau HS                        1:04.24   4 
 24 Tommy Cui                 SR Hawaii Prep                     1:04.76   4 
 25 Edgar Bartolome           JR Waiakea HS                      1:04.87   3 
 26 Juan Miche Rosales        FR Hawaii Prep                     1:06.35   4 
 27 Derek McIntire            SO Kau HS                          1:07.75   4 
 28 Sean Ichinose             SO Chr Liberty                     1:11.10   2 
 29 Jay-R Abalos              FR Kau HS                          1:16.55   3 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeffrey Ferrell           SO Keaau HS                        2:06.95   10   
  2 Kellen Gillins            JR Hawaii Prep                     2:09.74    8   
  3 Scott Henderson           SO Kealakehe                       2:10.84    6   
  4 Kaimiola Ho               SO Kamehameha                      2:15.19    4   
  5 David Finley              SR Kamehameha                      2:16.11    2   
  6 Timon Skinner             JR Hilo HS                         2:18.45    1   
  7 Seanry Agbayani           JR Honokaa HS                      2:19.26  
  8 Bryn Witthans             FR Kamehameha                      2:20.49  
  9 Jacob McCafferty          SO Hawaii Prep                     2:20.82  
 10 Trysen Galigo             SO Waiakea HS                      2:21.72  
 11 Orion Schlegelmilch       SR St Joseph                       2:22.88  
 12 Kenny Christie            JR Hawaii Prep                     2:23.64  
 13 Tyler Honda               JR Waiakea HS                      2:23.67  
 14 Ariel Navarro             SO Keaau HS                        2:23.90  
 15 Ryan Castro               SR Hilo HS                         2:24.08  
 16 Michael Kokal             JR Hawaii Prep                     2:24.62  
 17 Isaiah Lawson             JR Keaau HS                        2:24.70  
 18 Lucas DeRego              FR Kamehameha                      2:25.55  
 19 Daniel Matsuda            SO Hawaii Prep                     2:27.76  
 20 Grant Kiunihiro           JR Hilo HS                         2:28.00  
 21 Kai Hendershot            FR Waiakea HS                      2:28.38  
 22 Max Panoff                JR Hilo HS                         2:28.39  
 23 Quinn Yoshimoto           SO Waiakea HS                      2:30.19  
 24 Zech DeCleene             JR Chr Liberty                     2:31.93  
 25 Tyler Kerr                SO Waiakea HS                      2:35.47  
 26 Juan Miche Rosales        FR Hawaii Prep                     2:36.61  
 27 Donavan MACANANS          SR Hilo HS                         2:37.03  
 28 Shawn Gascon              JR Hilo HS                         2:41.34  
 29 Tommy Cui                 SR Hawaii Prep                     2:41.50  
 30 Ryler Nishimoto           SO Waiakea HS                      2:51.55  
 31 Anson Yu                  SO Waiakea HS                      2:54.56  
 32 Charles Fernandez         FR Hilo HS                         3:00.83  
 
Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ian McQuate               JR Waiakea HS                      4:25.61   10   
  2 Carlos Valdez             SO Keaau HS                        4:33.62    8   
  3 Kellen Gillins            JR Hawaii Prep                     4:38.13    6   
  4 Sean Quinlan              JR Honokaa HS                      4:40.86    4   
  5 Dyson Sato                JR Waiakea HS                      4:42.41    2   
  6 Thunder Frost             SO Kealakehe                       4:42.84    1   
  7 Levi Albano               JR Keaau HS                        4:44.38  
  8 Chris Prater              FR Kealakehe                       4:45.56  
  9 Jacob McCafferty          SO Hawaii Prep                     4:45.93  
 10 Seanry Agbayani           JR Honokaa HS                      4:49.39  
 11 Trysen Galigo             SO Waiakea HS                      4:51.04  
 12 Axl Aricayos              FR Waiakea HS                      4:51.04  
 13 Keisuke Anzai             SO Hawaii Prep                     4:54.67  
 14 Kai Hendershot            FR Waiakea HS                      4:54.83  
 15 Max Panoff                JR Hilo HS                         4:55.03  
 16 Ryan Witthans             FR Kamehameha                      4:55.40  
 17 Isaiah Lawson             JR Keaau HS                        4:56.09  
 18 Daniel Matsuda            SO Hawaii Prep                     4:57.40  
 19 Conrad Salboro            SO Kamehameha                      5:02.52  
 20 Ariel Navarro             SO Keaau HS                        5:02.63  
 21 Brandon Franco            SO Kealakehe                       5:02.75  
 22 Tyler Honda               JR Waiakea HS                      5:03.52  
 23 Hao-Wen Chien             JR Keaau HS                        5:05.25  
 24 Derek McIntire            SO Kau HS                          5:05.57  
 25 Christian Lawson          JR Keaau HS                        5:07.09  
 26 Kai Garson-Shumway        FR Hilo HS                         5:12.63  
 27 Zech DeCleene             JR Chr Liberty                     5:15.78  
 28 Quinn Yoshimoto           SO Waiakea HS                      5:16.76  
 29 Mitchell Dixon            FR Kealakehe                       5:19.53  
 30 Shawn Gascon              JR Hilo HS                         5:21.82  
 31 Simon Ellis               FR Konawaena HS                    5:44.90  
 32 Ryler Nishimoto           SO Waiakea HS                      5:47.33  
 33 Anson Yu                  SO Waiakea HS                      5:50.96  
 34 Charles Fernandez         FR Hilo HS                         6:08.26  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ian McQuate               JR Waiakea HS                      9:53.76   10   
  2 Thunder Frost             SO Kealakehe                      10:04.08    8   
  3 Nathan Ladwig             FR Hawaii Prep                    10:13.02    6   
  4 Michael Spetich           JR Hawaii Prep                    10:13.70    4   
  5 Carlos Valdez             SO Keaau HS                       10:16.87    2   
  6 Dyson Sato                JR Waiakea HS                     10:23.44    1   
  7 Andrew Langtry            SR St Joseph                      10:39.31  
  8 Ryuta Yoda                SR Hawaii Prep                    10:56.75  
  9 Chris Prater              FR Kealakehe                      11:09.30  
 10 Michael Kokal             JR Hawaii Prep                    11:11.07  
 -- Arman Navarro             SR Keaau HS                             NT  
 -- Lawson Nerenberg          SO Hawaii Prep                          NT  
 -- Brandon Franco            SO Kealakehe                            NT  
 -- Keith Nerida              JR Honokaa HS                           NT  
 -- Isaac Klein               FR Kamehameha                           NT  
 -- Hua Uehara                FR Hilo HS                              NT  
 -- Kai Garson-Shumway        FR Hilo HS                              NT  
 -- Mitchell Dixon            FR Kealakehe                            NT  
 -- Sean Quinlan              JR Honokaa HS                           NT  
 -- Axl Aricayos              FR Waiakea HS                           NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rihei Grothmann           JR Kamehameha                        15.97   1  10   
  2 Michael Morikawa          SR Waiakea HS                        17.11   1   8   
  3 Joey Kailimai             JR Hawaii Prep                       17.29   1   6   
  4 Tre Evans-Dumaran         FR Kamehameha                        17.37   1   4   
  5 Phil Aganus               JR Kamehameha                        17.46   1   2   
  6 Shawn Ventura             JR Keaau HS                          17.81   1   1   
  7 Maurice Smith             JR Keaau HS                          19.09   2 
  8 David Pillette            SO Kau HS                            19.48   1 
  9 Connor Peterson           JR Hawaii Prep                       19.62   2 
 10 Zachary Kaneshiro         SO Kealakehe                         19.99   1 
 11 Quinn Shiroma             JR Waiakea HS                        21.30   2 
 -- Cyrus Amaral-Antonio      SO Waiakea HS                           FS   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rihei Grothmann           JR Kamehameha                        41.92   1  10   
  2 Phil Aganus               JR Kamehameha                        43.56   1   8   
  3 Robert Harrington         SR Keaau HS                          44.55   1   6   
  4 Shawn Ventura             JR Keaau HS                          45.05   1   4   
  5 Mark Kenneth Ramos        JR Keaau HS                          46.07   1   2   
  6 Connor Peterson           JR Hawaii Prep                       46.16   1   1   
  7 Tre Evans-Dumaran         FR Kamehameha                        46.67   2 
  8 Maurice Smith             JR Keaau HS                          47.43   1 
  9 Coleman Chaves            SO Waiakea HS                        48.37   3 
 10 Miles Marshall            SO Waiakea HS                        48.52   3 
 11 Patrick McCoy             JR Kealakehe                         49.12   3 
 12 David Pillette            SO Kau HS                            49.16   2 
 13 Tryztan Padasdao          SO Keaau HS                          50.30   3 
 14 Benedict Purell           JR Kealakehe                         51.49   2 
 15 Quinn Shiroma             JR Waiakea HS                        52.10   2 
 16 Chevis Marques            SO Keaau HS                          53.53   3 
 17 Keith Sumaoang            FR Waiakea HS                        55.02   3 
 18 Keith Nerida              JR Honokaa HS                        55.21   2 
 -- Kaulike Sibayton          SR Keaau HS                             FS   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Waiakea HS                                                     45.89   10   
  2 Kamehameha                                                     46.75    8   
  3 Hawaii Prep                                                    48.29    6   
  4 Kealakehe                                                      49.08    4   
  5 Keaau HS                                                       49.39    2   
  6 Waiakea HS  'B'                                                50.87  
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keaau HS                                                     3:40.61   1  10   
  2 Kealakehe                                                    3:53.85   1   8   
  3 Waiakea HS                                                   4:05.39   1   6   
  4 Kamehameha  'B'                                              4:06.72   2 
  5 Chr Liberty                                                  4:10.18   1   4   
  6 Waiakea HS  'B'                                              4:19.99   2 
 -- Honokaa HS                                                        FS   1 
 -- Hawaii Prep                                                       DQ   1  impeding 3rd exchang
 -- Kamehameha                                                        DQ   1  impeding 2nd exchang
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kenny Christie            JR Hawaii Prep                     6-00.00   10   
  2 Jonathan Segovia          SR Keaau HS                        5-10.00    8   
  3 Keoni Yates               JR Kealakehe                       5-08.00    6   
  4 Maurice Smith             JR Keaau HS                        5-06.00    4   
  5 Tevainui Weza             SR Kealakehe                      J5-06.00    2   
  6 David Clayton Robinson    SR Honokaa HS                      5-00.00    1   
  7 Dustin Kawakami           SR Keaau HS                        4-08.00  
 -- Mitchell O'Connor         FR Keaau HS                             NH  
 -- Lucas St. George          JR Waiakea HS                           NH  
 -- Jordan Caoagdan           SO Hilo HS                              NH  
 -- Brock Sherlock            SO Hilo HS                              NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sky Ishibashi             SR Kamehameha                     11-00.00   10   
  2 Zachary Kaneshiro         SO Kealakehe                      10-06.00    8   
  3 Gabriel DeRego            SR Kamehameha                     10-00.00    6   
  4 Evan Alterman             JR Kealakehe                     J10-00.00    4   
  5 Duncan Michael            SR Hawaii Prep                     9-06.00    2   
  6 Jacob Romero              JR Keaau HS                        9-00.00    1   
  7 Nathan Wong               JR Keaau HS                        8-06.00  
  7 Justin Pham               JR Hawaii Prep                     8-06.00  
  9 Max Hirata                SR Hawaii Prep                    J8-06.00  
 10 Lawson Nerenberg          SO Hawaii Prep                     7-06.00  
 10 Tristan Kilkenny          FR Hawaii Prep                     7-06.00  
 10 River Brown               FR Hilo HS                         7-06.00  
 13 Davy Ragland              SO Hawaii Prep                     7-00.00  
 13 Lucas DeRego              FR Kamehameha                      7-00.00  
 15 Kai Garson-Shumway        FR Hilo HS                         5-06.00  
 -- Elmer Bautista            SO Keaau HS                             NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Talon Ota                 SR Keaau HS                       19-09.25   10   
  2 Kekoa Mundo               JR Chr Liberty                    19-07.25    8   
  3 Cyruss Cho                SR Kealakehe                      19-02.00    6   
  4 Rihei Grothmann           JR Kamehameha                     19-01.50    4   
  5 Jonathan Segovia          SR Keaau HS                       18-03.25    2   
  6 Jordan Caoagdan           SO Hilo HS                        17-08.00    1   
  7 Jordan Heltz              SR Kamehameha                     17-07.00  
  7 Tre Evans-Dumaran         FR Kamehameha                     17-07.00  
  9 Esteve Salmo              SO Kau HS                         17-06.50  
 10 Desmond Donios            JR Keaau HS                       17-05.00  
 11 Alexis Alejo              JR Kau HS                         17-03.50  
 12 Joseph Benitez            SO Kealakehe                      17-01.25  
 13 Tristan Haskell           JR Keaau HS                       16-11.25  
 14 Chevis Marques            SO Keaau HS                       16-06.25  
 15 Christian Agudo           SR Keaau HS                       16-05.25  
 16 Kawai Ronia               JR Keaau HS                       16-03.25  
 17 Matthew Shimabukuro       SR Keaau HS                       15-10.75  
 18 Gabriel DeRego            SR Kamehameha                     15-08.25  
 19 Hoaka Kanaina-Cortes      SO Keaau HS                       15-04.25  
 20 Kahakuokahale Lum Ho      SO Keaau HS                       15-02.50  
 21 James Sloan               SO Kamehameha                     14-11.75  
 22 Brock Sherlock            SO Hilo HS                        14-11.25  
 23 Scott Lucas               SR Keaau HS                       14-08.00  
 24 Colin Renfro              JR Hawaii Prep                    14-05.25  
 25 Jay-R Abalos              FR Kau HS                         12-11.00  
 -- Jordan Cristobal          SR Kealakehe                            ND  
 -- Patrick McCoy             JR Kealakehe                          FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rihei Grothmann           JR Kamehameha                     40-04.00   10   
  2 Talon Ota                 SR Keaau HS                       39-09.50    8   
  3 Keoni Yates               JR Kealakehe                      39-05.00    6   
  4 Jonathan Segovia          SR Keaau HS                       39-00.50    4   
  5 Michael Morikawa          SR Waiakea HS                     38-07.25    2   
  6 Tristan Haskell           JR Keaau HS                       36-06.25    1   
  7 Cyruss Cho                SR Kealakehe                      35-10.00  
  8 Jordan Heltz              SR Kamehameha                     35-09.50  
  9 Miles Marshall            SO Waiakea HS                     35-04.00  
 10 Tre Evans-Dumaran         FR Kamehameha                     34-08.75  
 11 Christian Agudo           SR Keaau HS                       34-06.00  
 12 Tevainui Weza             SR Kealakehe                      34-03.75  
 12 Joseph Benitez            SO Kealakehe                      34-03.75  
 14 Matthew Shimabukuro       SR Keaau HS                       33-10.75  
 14 Dustin Kawakami           SR Keaau HS                       33-10.75  
 16 Kawai Ronia               JR Keaau HS                       33-03.25  
 17 Coleman Chaves            SO Waiakea HS                     33-00.75  
 18 Patrick McCoy             JR Kealakehe                      32-08.25  
 -- Nathan Wong               JR Keaau HS                           FOUL  
 -- Kahakuokahale Lum Ho      SO Keaau HS                           FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Suwaiter Poch             JR Hilo HS                        44-04.50   10   
  2 Seone Holika              JR Hilo HS                        43-11.50    8   
  3 Feke Kioa                 JR Kealakehe                      41-00.50    6   
  4 Dustin Liva               JR Keaau HS                       40-03.50    4   
  5 Matthew Kent              SR Keaau HS                       37-05.00    2   
  6 Kamanuokekai Bumanglag    SR Keaau HS                       36-09.00    1   
  7 Atin Saburo               SR Hilo HS                        36-07.50  
  8 John Funaki               JR Hilo HS                        35-09.00  
  9 Seth Fukushima            FR Hilo HS                        35-03.75  
 10 Rylan Aranaydo            JR Keaau HS                       33-06.75  
 11 Nicholas Eisen            SR Pahoa HS                       33-04.00  
 12 Kaden Santiago            SR Hilo HS                        30-09.00  
 13 Sawyer Salfan             SO Hilo HS                        30-00.75  
 14 Loumir Malapitan          JR Keaau HS                       29-11.25  
 15 Jess Ramelb               SO Keaau HS                       28-10.50  
 16 Dylan Jay Gambing         SO Kealakehe                      27-07.00  
 17 Jerald Miguel             JR Keaau HS                       25-08.50  
 -- Alokoa Lowery             SR Hilo HS                            FOUL  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seone Holika              JR Hilo HS                          116-11   10   
  2 Kamanuokekai Bumanglag    SR Keaau HS                         111-01    8   
  3 Dustin Liva               JR Keaau HS                         104-05    6   
  4 Kaden Santiago            SR Hilo HS                           99-02    4   
  5 Nicholas Eisen            SR Pahoa HS                          98-10    2   
  6 Feke Kioa                 JR Kealakehe                         96-05    1   
  7 John Funaki               JR Hilo HS                           95-00  
  8 Seth Fukushima            FR Hilo HS                           89-06  
  9 Sawyer Salfan             SO Hilo HS                           89-01  
 10 Loumir Malapitan          JR Keaau HS                          87-07  
 -- Jerald Miguel             JR Keaau HS                           FOUL  
 -- Dylan Jay Gambing         SO Kealakehe                          FOUL  
 -- Rylan Aranaydo            JR Keaau HS                           FOUL  
 -- Matthew Kent              SR Keaau HS                           FOUL  
 -- Suwaiter Poch             JR Hilo HS                            FOUL  
 -- Atin Saburo               SR Hilo HS                            FOUL  
 -- Jess Ramelb               SO Keaau HS                           FOUL  
 -- Alokoa Lowery             SR Hilo HS                            FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Hawaii Prep                169        2) Kamehameha                 88.33
    3) Hilo HS                     60        4) Konawaena HS               52   
    5) Keaau HS                    44.33     6) Kau HS                     42   
    7) Waiakea HS                  11.33     8) Kealakehe                   8   
    9) Honokaa HS                   7       10) Chr Liberty                 6   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Keaau HS                   123        2) Kealakehe                  94   
    3) Kamehameha                  80        4) Waiakea HS                 57   
    5) Hawaii Prep                 50        6) Hilo HS                    34   
    7) Chr Liberty                 26        8) Konawaena HS               14   
    9) Honokaa HS                  11       10) Pahoa HS                    2   
   11) Kau HS                       1